Trzeci dzień akcji ,,Znicz 2015 ‘’ na świętokrzyskich drogach - Akcje - KMP Kielce

Trzeci dzień akcji ,,Znicz 2015 ‘’ na świętokrzyskich drogach

Od piątku na świętokrzyskich drogach trwa policyjna akcja ,,Znicz 2015’’. Na trasach naszego regionu panuje wzmożony ruch, jednak szlaki komunikacyjne są przejezdne i ruch odbywa się bez większych utrudnień. Warunki pogodowe są sprzymierzeńcem kierowców, pomimo tego apelujemy o rozwagę, trzeźwość i kierowanie się zasada ograniczonego zaufania.

Od rozpoczęcia akcji ,, Znicz 2015’’, na drogach regionu świętokrzyskiego doszło do 8 wypadków gdzie 8 osób zostało rannych. Policjanci ujawnili 21 nierozważnych miłośników jazdy na,, podwójnym gazie’’, oraz zatrzymali 34 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Policjanci apelują do kierowców aby po mimo sprzyjających warunków atmosferycznych nie lekceważyli przepisów ruchu drogowego, by zwracali szczególną uwagę na ograniczenia prędkości i wykonywanie manewrów wyprzedzania w miejscach dozwolonych.

Mundurowi przestrzegają pieszych aby zwracali uwagę na to jak poruszają się po drogach po zmierzchu, by kierowali się zasadą ,, widzieć i być widocznym’’.   Po mimo wielu apeli by piesi zadbali o własne bezpieczeństwo, policjanci ujawnili 24 pieszych bez wymaganych elementów odblaskowych.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych !

Widząc policjanta kierującego ruchem, bezwzględnie stosujmy się do jego poleceń.

Policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy i na trasach naszego regionu,  skupiają się przede wszystkim na wspieraniu wszystkich użytkowników ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celu,  jednak że nie będą stosować taryfy ulgowej dla kierowców  ignorujących w sposób rażący przepisy ruchu drogowego.  

 

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach  

  • AKCJA „ZNICZ 2015”