Działania „Sygnalizator” - Akcje - KMP Kielce

Działania „Sygnalizator”

W środę, 16 września na terenie miasta i powiatu kieleckiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzą działania „Sygnalizator”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, w szczególności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niezastosowanie się przez kierujących do sygnalizacji świetlnej. W tym celu w środę, 16 września funkcjonariusze kieleckiej drogówki, przeprowadzą w godzinach 6 – 22 działania „Sygnalizator”. Akcja ma na celu uświadomienie, jakie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania tego rodzaju przepisów. Nie jest to tylko związane z mandatem od stróżów prawa, ale przede wszystkim naraża uczestników ruchu na ryzyko kolizji czy wypadku, które mogą pozbawić kogoś zdrowia, a nawet życia

Policjanci z kieleckiej drogówki będą zatem monitorować skrzyżowania i przejścia z sygnalizacją. Pod lupę zostaną wzięci nie tylko kierowcy, ale także piesi, którzy lekceważą przepisy.

Opr. TK/KM

Źródło: KMP w Kielcach