Bezpiecznie na przejazdach kolejowych - Akcje - KMP Kielce

Bezpiecznie na przejazdach kolejowych

Dzisiaj policjanci z kieleckiej drogówki wspólnie z Polskimi Liniami Kolejowymi w Kielcach oraz pracownikami Straży Ochrony Kolei prowadzili wspólne działania na przejeździe kolejowym na Słowiku, w ramach akcji „Bezpieczny przejazd kolejowy- Szlaban na ryzyko”. Nadrzędnym celem prowadzonych działań jest zwiększenie stanu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Wszelkie działania profilaktyczne, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach są przez kielecką drogówkę wspierane. Policjanci wskazywali kierującym, pasażerom oraz pieszym jak tragiczne w skutkach może być zdarzenie z udziałem pojazdu szynowego. Przypominali, że nie wolno wjeżdżać na tory jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca na nasz pojazd. Apelowali by nie przejeżdżać przez przejazd, gdy zapory są już opuszczane lub gdy ich podnoszenie nie zostało jeszcze zakończone. W ramach akcji wręczano ulotki i broszury informacyjne propagujące bezpieczne zachowania. Jak przyznali sami kierujący organizowanie tego typu działań jest bardzo potrzebne, ponieważ rutyna powoduje, że zapominają oni o zasadach bezpieczeństwa.

Podstawowym celem prowadzonych cyklicznie działań jest poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W celu dotarcia do szerszego grona odbiorców, akcja „Bezpieczny przejazd” została również nagłośniona przez lokalne media.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach