Działania „Alkohol Narkotyki” - Akcje - KMP Kielce

Działania „Alkohol Narkotyki”

Od jutra do soboty do godziny 6:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy na terenie miasta i powiatu przeprowadzą działania „Alkohol Narkotyki”. Celem akcji jest eliminowanie nietrzeźwych kierujących pojazdami i osób będących pod wpływem środków odurzających i psychotropowych, działających podobnie jak alkohol.

W miniony weekend w powiecie skarżyskim doszło do tragedii gdzie w wypadku samochodowym zginął pasażer. Kierujący, który był sprawcą tego zdarzenia prowadził pomimo faktu, że wcześniej pił alkohol. Na tym przykładzie wyraźnie widać, że nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Dlatego nie pozwólmy osobie pod wpływem alkoholu kierować pojazdem. Jeśli nie mamy możliwości samemu zareagować, wystarczy o takim fakcie poinformować Policję. Równie groźne jest korzystanie z drogi przez nietrzeźwych pieszych. Oni w zderzeniu z pojazdem zazwyczaj nie mają żadnych szans.

Po zatrzymaniu przez policję wielu kierowców tłumaczy się, że pili alkohol, ale dzień wcześniej, więc są na pewno trzeźwi. Nie jest to jednak żadne wytłumaczenie. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy wytrzeźwiał, nie powinien wsiadać za kierownicę. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy zapowiadają liczne kontrole stanu trzeźwości i zero tolerancji dla kierujących pod wpływem alkoholu.

Opr. TK

Źródło: KMP w Kielcach