Kampania „Wyjeżdżamy z lasu” – zapowiedź - Akcje - KMP Kielce

Kampania „Wyjeżdżamy z lasu” – zapowiedź

Wczoraj w Sali Narad im. nadkom. PP Wacława Gocławskiego odbyło się spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach podinsp. Piotra Zalewskiego z Nadleśniczymi z rejonu miasta i powiatu. Podczas rozmów omówiono szczegóły dotyczące wspólnej kampanii pod nazwą „Wyjeżdżamy z lasu”, której inauguracja odbędzie się w najbliższą niedzielę, na torze w podkieleckiej Kowali.

Teren podległy Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach ze względu na swoje ukształtowanie przyciąga miłośników quadów i crossów, którzy zamiast szlifować swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych do tego torach, wjeżdżają do lasu. Takim zachowaniem nie tylko niszczą ściółkę, straszą zwierzęta leśne ale również stanowią zagrożenie dla spacerujących po nim osób, w tym dzieci. Kieleccy policjanci wspólnie z Nadleśnictwami prowadzą szereg działań mających na celu wyeliminowanie tego zjawiska. Komendant Miejski Policji w Kielcach podinsp. Piotr Zalewski wspólnie z Nadleśniczymi z Kielc, Zagnańska, Suchedniowa, Łagowa, Daleszyc i Chmielnika omówili szczegóły wspólnej kampanii „Wyjeżdżamy z lasu”. Promować ją będzie specjalnie przygotowany spot, plakaty oraz spotkania profilaktyczne.

Inauguracja kampanii została odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 lipca 2018 r. na torze crossowym w miejscowości Kowala. W tym dniu zapraszamy wszystkich miłośników motocykli terenowych do bezpłatnego wjazdu na tor i udoskonalania swoich umiejętności w tym właśnie miejscu. Podczas inauguracji nie zabraknie przedstawicieli kieleckiej Policji, Nadleśnictwa oraz wyczynowych zawodników, którzy w ramach kampanii „Wyjeżdżamy z lasu” będą zachęcać do korzystania z przystosowanych do jazdy motocyklami miejsc.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach