Patrz i słuchaj! - film - Akcje - KMP Kielce

Patrz i słuchaj! - film

Od wczoraj do końca września tego roku będą trwały działania Komendy Głównej Policji pod nazwą Patrz i Słuchaj. Akcja będzie realizowana przez policjantów ruchu drogowego w całej Polsce, także i kielecką drogówkę. Wczoraj działania zostały zainaugurowane akcją kontrolno-prewencyjną oraz działaniami profilaktycznymi.

Bezpieczeństwo pieszych to jeden z największych priorytetów dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, dlatego też i oni realizują działania Komendy Głównej Policji pod nazwą Patrz i Słuchaj. Działania mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi niechronionych uczestników ruchu drogowego na zagrożenia wynikające z nierozważnego przechodzenia przez jezdnię. Słuchawki na uszach, telefony i tablety w ręku to nieodłączne elementy, które kojarzą się z młodymi ludźmi poruszającymi się po drogach. Ta zdobycz cywilizacyjna może okazać się zgubna, gdyż odwraca naszą uwagę od tego co dzieje się dookoła nas. I o tym podczas codziennej służby od wczoraj do końca września bieżącego roku będą przypominać policjanci z kieleckiej drogówki.

Akcja informacyjna dopiero się rozpoczęła, w najbliższych dniach podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami policjanci z kieleckiej drogówki będą przypominać o głównych założeniach akcji oraz apelować o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z dróg. Na potrzeby działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zrealizowali krótki spot informacyjny.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach 

Ładowanie odtwarzacza...