Podsumowanie działań Bezpieczny Przejazd Kolejowy - Akcje - KMP Kielce

Podsumowanie działań Bezpieczny Przejazd Kolejowy

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Straż Ochrony Kolei prowadzili na terenie miasta i powiatu kieleckiego działania „Bezpieczny Przejazd Kolejowy”. Akcja polegała na kontroli zachowań kierowców na przejazdach kolejowo – drogowych.

Zdarzenia drogowe powstające na przejazdach kolejowych najczęściej są tragiczne w skutkach, ich uczestnicy tracą zdrowie, a nawet życie. Stąd też wspólne działania policjantów z kieleckiej drogówki ze Strażą Ochrony Kolei. Wczoraj przy przejazdach kolejowych można było spotkać większą liczbę patroli, a funkcjonariusze zwracali szczególna uwagę na prawidłowe zachowania kierujących, edukowali z zakresu zagrożeń płynących z wykroczeń popełnianych na przejazdach i apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności nawet na przejazdach strzeżonych.

Podczas wczorajszych działań ujawniono 5 kierujących, którzy naruszyli przepisy przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym w rejonach przejazdów kolejowych. Kielecka drogówka przypomina – pociąg nie zatrzyma się natychmiast w chwili pojawienia się na torowisku zagrożenia.

Opr. JŻ
Źródło: KMP w Kielcach

  • Działania #1
  • Działania #2
  • Działania #3
  • Działania #4
  • Działania #5