Działania „Sygnalizator” – podsumowanie - Akcje - KMP Kielce

Działania „Sygnalizator” – podsumowanie

Wczoraj na terenie miasta i powiatu kieleckiego mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania „Sygnalizator”. W godzinach 6 – 22 policjanci czuwali w rejonie skrzyżowań nad bezpieczeństwem, zwracając szczególną uwagę na stosowanie się do sygnalizacji przez kierujących.

Jednym z poważniejszych wykroczeń, popełnianych przez kierowców jest lekceważenie sygnalizacji świetlnej. Często przejazd na czerwonym świetle kończy się poważnym wypadkiem, kolizją lub chociażby zablokowaniem skrzyżowania dla innych uczestników.

Wczoraj policjanci z kieleckiej drogówki przeprowadzili działania „Sygnalizator”, w trakcie których pod szczególnym nadzorem było stosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierujących. W godzinach 6 – 22 stróże prawa ujawnili 38 zmotoryzowanych, którzy przejechali na tzw „czerwonym świetle”. Warto zaznaczyć, że w czasie akcji na terenie miasta i powiatu kieleckiego nie doszło do żadnego wypadku, spowodowanego niestosowaniem się do sygnalizacji.

Działania „Sygnalizator” na drogach Kielc i powiatu będą odbywać się cyklicznie.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

  • Zdjęcie poglądowe