Działania „Sygnalizator” - Akcje - KMP Kielce

Działania „Sygnalizator”

Dzisiaj na terenie miasta i powiatu kieleckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzą są działania pod nazwą „Sygnalizator”.

W celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach funkcjonariusze z kieleckiej drogówki dzisiaj, w godz. 06:00 - 22:00 prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Sygnalizator”. Na terenie miasta oraz powiatu będzie dziś można spotkać zwiększoną liczbę patroli policjantów ruchu drogowego czuwających nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących poruszających się w rejonie skrzyżowań. Jednym z podstawowych celów akcji jest uświadomienie kierującym jak tragiczne w skutkach może okazać się  niestosowanie do sygnalizacji świetlnej.

Ponadto prowadzone systematycznie działania tego mają pełnić rolę prewencyjną, tj. wytworzyć w świadomości uczestników ruchu drogowego przekonanie o nieuchronności kary za naruszenie przepisów. Ponadto działania mają uświadomić, że niewłaściwe zachowanie na drodze może pozbawić kogoś zdrowia lub nawet życia.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe