Działania ,,ALKOHOL I NARKOTYKI’’ grudzień 2015 – podsumowanie - Akcje - KMP Kielce

Działania ,,ALKOHOL I NARKOTYKI’’ grudzień 2015 – podsumowanie

W poniedziałek od godz. 6:00 do wtorku godz. 6:00 na drogach województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość blisko 8200 kierujących z czego 16 kierowców zdecydowało się jechać na ,,podwójnym gazie’’.

Mimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu oraz licznych działań profilaktycznych, nadal na drogach naszego regionu pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.