KINO NA TEMAT ,,Czy odmienność wzbogaca” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

KINO NA TEMAT ,,Czy odmienność wzbogaca”

Data publikacji 12.11.2015

,,Kino na temat” to to cyklicznie realizowane przedsięwzięcie wspólnie z Gazetą Wyborczą, dotyczące aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, życie na emigracji, bezdomność, tolerancja, a także innych ważnych dla młodzieży w wieku dorastania. Spotkania skierowane są do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Przedstawiony w ramach przedsięwzięcia film  pt. Obce Niebo opowiada historię, która oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera rodzicom ukochaną córkę i oddaje rodzinie zastępczej. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia.

Widzom przed pokazem zadano pytanie: Czy odmienność wzbogaca? Większość odpowiedziała twierdząco. Jednak po projekcji filmu proporcje się zmieniły i wywołały dyskusję nt. wielokulturowości, różnić pomiędzy prawem poszczególnych krajów, akceptacji drugiego człowieka. Także nawiązywała do aktualnych wydarzeń politycznych związanych z emigrantami. Spotkanie wywarło gorącą atmosferę, a w szczególności pokazało, że warto być otwartym dla drugiego człowieka.

 

Opr. KSS

Źródło: KMP  w Kielcach

  • Podczas seansu filmowego
  • KINO NA TEMAT ,,Czy odmienność wzbogaca”
  • Dyskusja po seansie filmowym