Spotkania i debata z licealistami - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania i debata z licealistami

Data publikacji 30.09.2015

Wczoraj kieleccy policjanci zakończyli cykl spotkań z młodzieżą uczącą się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. W trakcie zajęć mundurowi rozmawiali z licealistami na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz jakie konsekwencje niesie za sobą zażywanie środków psychoaktywnych.

W ciągu dwóch minionych tygodni policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziła cykl spotkań ze wszystkimi uczniami klas pierwszych i drugich liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Łącznie ponad 500 osób miało okazję dowiedzieć się m.in. co to jest: demoralizacja, czyn karalny oraz co grozi osobie nieletnie za nieprzestrzeganie przepisów prawa. Policjantka szczególną uwagę poświęciła na poruszenie tematyki szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

Wczoraj na zakończenie cyklu spotkań prowadząca zajęcia oraz funkcjonariuszka z Komisariatu Policji III w Kielcach zorganizowała debatę dla licealistów. W jej trakcie zostały podkreślone najważniejsze informację przekazywane na wcześniejszych zajęciach. Uczestnicy mieli również okazję poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu prezentowanej tematyki.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach