Debata w Zespole Szkół Zawodowych w Kielcach - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Debata w Zespole Szkół Zawodowych w Kielcach

Data publikacji 25.09.2015

Wczoraj funkcjonariusze Komisariatu IV Policji w Kielcach wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych w Kielcach zorganizowali debatę z młodzieżą na temat ,,Dopalacze kradną życie”.

Debatę ,,Dopalacze kradną życie” otworzyła pani dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kielcach mgr inż. Maria Gładyś witając zaproszonych gości: Komendanta Komisariatu IV Policji w Kielcach nadkom. Artura Pisarka, Kierownika Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu IV Policji w Kielcach mł. asp. Tomasz Szemraj , sierż. sztab. Monikę Łukasik z Wydziału Prewencji Komisariatu IV Policji w Kielcach, ratownika medycznego panią Monikę Mroczek, panią dyrektor Ośrodka Leczenia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych w Chęcinach ,,San Damiano”  Arletę Kępkę wraz z podopiecznymi.

Policjantka podczas debaty przedstawiła problem dopalaczy, zaczynając  od wyjaśnienia co to są dopalacze, a kończąc na sankcjach karnych związanych z zażywaniem środków odurzających. Ratownik medyczny uświadomiła, że dopalacze to tak naprawdę ,,tablica mendelejewa”. Przedstawiała w jaki sposób należy udzielić pomocy osobie, która zażyła takie środki. Dbajmy o własne życie i zdrowie, mamy je tylko jedno. W kolejnym etapie debaty terapeutka z ,,San Damiano’’, zaprezentowała jak wygląda pomoc osobom uzależnionym od środków psychoaktywnych. Uczniowie mieli także możliwość wysłuchania dwóch historii podopiecznych, którzy przybyli na debatę. Opowiadali o swoim życiu, od czego to wszystko się zaczęło, czemu nie mogli poradzić sobie z problemem i nie jednokrotnie w związku z zażywaniem środków psychoaktywnych, zostali sami bez rodzin. Na koniec debaty uczniowie zadawali bardzo dużo pytań m.in. dlaczego w Internecie cały czas kwitnie handel dopalaczami, czy można samemu poradzić sobie z tym nałogiem, w jakim czasie uzależnia się od dopalaczy. Na te i inne pytania odpowiadali przybyli goście na debatę.

 

Opr. MŁ

Źródło: KP IV w Kielcach