Dziękujemy !!! - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Dziękujemy !!!

Data publikacji 31.08.2015

W sobotę w amfiteatrze w Pińczowie odbył się koncert charytatywny ,,Dla Olafka” syna funkcjonariusza Policji z Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach.

Olaf urodził się 25 kwietnia 2015 roku. Po porodzie od razu został przewieziony do szpitala w Prokocimiu, gdzie stwierdzono u niego bardzo rzadkie schorzenie - miopatię wrodzoną. Jest to choroba genetyczna, nieuleczalna, charakteryzująca się zanikiem i dysproporcją włókien mięśniowych. Ponieważ jest niewydolny oddechowo, przez cały czas musi być wspomagany przez respirator.

Partnerami biorącymi udział w organizacji koncertu było grono ludzi, którym los Olafka był szczególnie bliski. Podczas koncertu zaprezentowano występy muzyczne i taneczne, koncert Joanny Nawrot, Kapeli Ponidzie Maćka Sobania, Dob Blues Band, Zespołu Rokowego Orion, Zespołu Miasto Nocą oraz Jacka Crushera. Szczególne podziękowania należą się darczyńcom, których ofiarowane przedmioty zostały wylicytowane podczas spotkania. Na koncercie mieliśmy przyjemność gościć posłów, przedstawicieli Policji na czele z Pierwszym Zastępcą Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Romanem Sobczakiem, Komendantem Miejskim Policji w Kielcach mł. insp. Arturem Bieleckim, przedstawicieli Aresztu Śledczego, samorządów lokalnych, Starostę Powiatu Pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego. Najcenniejsze dla licytujących okazały się m.in. koszulka reprezentanta Polski Roberta Lewandowskiego, filiżanka Premiera Rządu pani Ewy Kopacz oraz zestaw piśmienniczy pani Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy – Błońskiej. Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się koszulka rowerowa z wyścigu kolarskiego w Stanach Zjednoczonych Ameryki ,,Powiedz NIE narkotykom”  przekazana przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach  insp. dr Rafała Kochańczyka, koszulka z podpisami wszystkich zawodników Vive Tauron Kielce przekazana przez Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach mł. insp. Artura Bieleckiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także obrazy i rękodzieło osadzonych z Aresztu Śledczego w Kielcach. Zebrane w ten sposób pieniądze pomogą rodzicom w rehabilitacji synka oraz w dalszym jego leczeniu. Sobotnie popołudnie było wyrazem integracji zawodowej świętokrzyskich policjantów oraz świadectwem jedności w obliczu szlachetnej inicjatywy.

Pragniemy podziękować z całego serca partnerom, darczyńcom oraz wszystkim tym, którzy pozwolili uwierzyć w dobroć i przychylność ludzkich serc.

Równocześnie pragniemy przypomnieć, że na stronach Portalu Wewnętrznego Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach znajduje się apel dotyczący Olafa zawierający informacje w zakresie jego leczenia i rehabilitacji.

 

Opr. KSS

Źródło:  KMP w Kielcach