„Bieliny przeciw przemocy” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Bieliny przeciw przemocy”

Data publikacji 24.08.2015

W niedzielę na boisku Zespołu Szkół Samorządowych w Bielinach przeprowadzono akcję promującą tematykę przeciwdziałania przemocy w rodzinie w ramach realizowanego projektu „Bieliny przeciw przemocy”. W przedsięwzięcie połączone z obchodami tegorocznych dożynek gminnych czynnie włączyli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wraz z instruktorem pierwszej pomocy.

Dożynki były okazją do zapoznania się z  twórczością ludową i produktami regionalnymi.  W programie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji między innymi; występy taneczne i wokalne, zabawę przy muzyce, konkursy z nagrodami oraz poczęstunek. Rozstrzygnięto również konkurs na „Najładniejszą i bezpieczną posesję gminy Bieliny" oraz najlepszy wieniec dożynkowy.

Kieleccy mundurowi również przygotowali specjalne stoisko, a w nim wiele materiałów i ulotek profilaktycznych.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego funkcjonariusze przypominali o akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Z każdą osobą zainteresowaną rozmawiali również na temat uzależnień i zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Dzieci chętnie fotografowały się na planszy policyjnego motocyklu oraz robiły odcisk śladu linii papilarnych. Dorośli natomiast korzystali z możliwości założeni autogogli, sprawdzając się na specjalnie przygotowanym torze.

Zarówno starsi jak i młodsi z zainteresowaniem słuchali wykładu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyli resuscytacje na fantomie .

Opr.IM

Źródło: KMP w Kielcach