BEZPIECZEŃSTWO I ROZWAGA - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZEŃSTWO I ROZWAGA

Data publikacji 17.08.2015

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uczestniczyli w festynie w Wilkowie pod hasłem ,,Bezpieczeństwo i Rozwaga”.

W minioną sobotę kieleccy policjanci wzięli udział w imprezie rodzinnej w miejscowości Wilków. Ponieważ „dużymi krokami” zbliża się koniec wakacji i niebawem rozpocznie się rok szkolny, funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom podstawowe zasady bezpiecznego zachowywania się na drogach oraz przejściach dla pieszych.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pokazał najmłodszym podstawowe gesty za pomocą, których funkcjonariusze kierują ruchem drogowym. Natomiast mundurowi z Wydziału Prewencji rozmawiali na temat dopalaczy oraz narkotyków. Uświadamiali dzieci i dorosłych o szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych. Dodatkowo podkreślili, z jakimi konsekwencjami prawnymi muszą liczyć się osoby posiadające tego typu specyfiki.  

Z dużym zaciekawieniem spotkał się pokaz posłuszeństwa psa służbowego oraz krótka prelekcja jego przewodnika. Policjant mówił jak należy się zachować i jaką przyjąć postawę, gdy atakuje nas agresywne zwierzę.

Na koniec mundurowi zorganizowali konkurs dla najmłodszych. Każdy z nich mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszyscy jego uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.  

 

Opr. K.S

Źródło: KMP w Kielcach