Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnie oraz przejście kolejowe - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnie oraz przejście kolejowe

Data publikacji 17.09.2020

Dzisiaj policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 15, w ramach prowadzonych wspólnie działań na temat bezpieczeństwa na drodze oraz na przejściach kolejowych.

Wspólnym celem spotkania policjantów oraz Straży Ochrony Kolei z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego było wyrobienie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadamianie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze przypominali dzieciom jak prawidłowo korzystać z drogi, co trzeba zrobić, aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Podczas przechodzenia przez naszą „ulicę” dzieci ćwiczyły poszczególne etapy konieczne do bezpiecznego przejścia przez ulicę - zatrzymanie się przed przejściem, uważne rozejrzenie się czy nic nie jedzie konieczność spojrzenia w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Przypominano również, że bezpieczeństwo pieszych zwiększają elementy odblaskowe jak również przechodzenie przez przejście dla pieszych z osobą dorosłą. Funkcjonariusze rozmawiali także o konieczności stosowania się do znaków i sygnałów znajdujących się przy drogach oraz przejazdach kolejowych, a także obowiązku przechodzenia przez miejsca wyznaczone.

W spotkaniu uczestniczył również podopieczny funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, owczarek niemiecki o imieniu Wat, który pięknie zaprezentował swoje umiejętności za co został nagrodzony przez dzieci brawami. Natomiast przewodnik ciekawie opowiedział w jaki sposób prowadzone jest szkolenie psa służbowego oraz jak wygląda jego służba. Funkcjonariusze omówili również podstawowe zasady zachowania się podczas napotkania obcego, nieznanego sobie psa.

Opr. AS