Noc Muzeów ze świętokrzyską Policją - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Noc Muzeów ze świętokrzyską Policją

Data publikacji 18.05.2015

Dużym zainteresowaniem cieszyła się sobotnia prezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, która wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej przygotowała na Noc Muzeów specjalny program. Wszystkie osoby, które wzięły w nim udział zarówno te najmłodsze jak i te nieco starsze z chęcią uczestniczyły we wszystkich atrakcjach.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów wszyscy, którzy odwiedzili Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach mieli okazje zobaczyć m.in. współczesne umundurowanie i wyposażenie polskiej Policji, działania profilaktyczne oraz pokaz tresury psów policyjnych. Komenda Miejska Policji w Kielcach przygotowała stoisko, które największym zainteresowaniem cieszyło się wśród dzieci m.in. ze względu na kolorowanki, które mogły zostać pokolorowane wspólnie z funkcjonariuszkami z kieleckiej jednostki. Najmłodsi z chęcią wczuwali się również w role policjantów zasiadając w radiowozie.

Dodatkowo w sobotę w siedzibie IPN pokaz umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia Policji Państwowej II RP oraz polową szkołę szermierki na bagnety zaprezentowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu.

Kolejno Jędrzejowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej przedstawiła umundurowanie i wyposażenie Milicji Obywatelskiej. Natomiast Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 pułku piechoty Legionów – pokaz umundurowania i wyposażenia Zmotoryzowanych Odwodów MO i Ochotniczej Rezerwy MO.

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach program przygotowali wspólnie z Aresztem Śledczym w Kielcach.

Opr. MT
Źródło: KWP w Kielcach