Bezpiecznie nie tylko nad wodą - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Bezpiecznie nie tylko nad wodą

Data publikacji 31.07.2020

To było kolejne spotkanie policjantek z Komisariatu Policji IV w Kielcach z wypoczywającymi przy kieleckim basenie, które organizowane są wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kielcach. Dziś, kieleckim mundurowym w zajęciach profilaktycznych towarzyszyli także funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Kielcach.

Policjanci ponownie odwiedzili wypoczywających na terenie basenu letniego. W ramach akcji ,,Kreci mnie bezpieczeństwo na wodą” przekazali dzieciom i dorosłym wiele ważnych informacji oraz porad dotyczących właściwych zachowań nad zbiornikami wodnymi. Policjantka z Komisariatu Policji IV w Kielcach podkreślała, że zawsze powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa jako kierujący pojazdem ale i będąc pieszym. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przestrzegali przed lekceważeniem przepisów, brawurą i brakiem rozsądku oraz nieodpowiedzialnymi zachowaniami na torach kolejowych, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia. Mówili jak zadbać o bezpieczeństwo swojego bagażu podczas podróży pociągiem, jak nie zostać okradzionym. Zachęcali do rozważnego zachowania na przejściach i przejazdach kolejowych.

Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez mundurowych, a laureaci konkursów otrzymywali nagrody za udział.

Opr. KZ