Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów

Data publikacji 28.07.2020

Wczoraj w Centrum Dziennej Opieki i Pielęgnacji Caritas w Wiśniówce policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili pierwsze z cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, które odbywać się będą przy współpracy z Caritas Diecezji Kieleckiej.

O tym jak postępować w przypadku utraty przytomności, zakrztuszenia się, czy też jak należy postępować w przypadku zaczadzenia opowiedziała funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, która posiada specjalistyczne przeszkolenie z tego zakresu. Oprócz teorii mundurowa przeprowadziła również instruktaż z resuscytacji krążeniowo- oddechowej, ze szczegółowym omówieniem całego algorytmu.

W drugiej części spotkania policjantka z Wydziału Prewencji przypomniała seniorom o zasadach bezpieczeństwa osobistego, wśród których nie mogło zabraknąć algorytmu postępowania przy kontakcie z fałszywym wnuczkiem czy policjantem. Funkcjonariuszka uczulała seniorów na to, aby większe oszczędności przechowywali na kontach bankowych, a nie w przysłowiowej „skarpecie” oraz aby zachowali szczególną ostrożność przy kontaktach z osobami obcymi.

Wczorajsze spotkanie odbyło się z zachowaniem wszystkich rygorów epidemiologicznych zachowując stosowne odległości pomiędzy uczestnikami spotkania.

Opr. MPK