Lekcja bezpieczeństwa przed zbliżającymi się feriami - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Lekcja bezpieczeństwa przed zbliżającymi się feriami

Data publikacji 13.01.2020

Nie czekając na ferie, dzisiaj policjantka z Komisariatu Policji II w Kielcach spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7. Głównym tematem zajęć profilaktycznych było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

Funkcjonariuszka w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przekazywała dzieciom wiedzę o tym jak zachować się podczas kontaktów z osobami obcymi, jak należy bezpiecznie się bawić i najlepiej zachowywać na stoku, uczulając, że stok nie jest dla „bałwanów”. Poinformowała, że na nartach albo desce snowboardowej należy jeździć zawsze w kasku, a do 16 roku życia jest to obowiązkowe. Przekazała wiedzę, że podczas zimowych zabaw należy być szczególnie ostrożnym. Omówiła podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Mundurowa uczuliła także jak prawidłowo korzystać z telefonów alarmowych, aby wezwać ratunek. Nie pominęła również zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Na zakończenie policjantka przekazała „książeczki” w których zawarte są cenne wskazówki bezpieczeństwa na stoku oraz życzyła miłych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych ferii.

Wyk. AB