Bezpieczne przygody z Koziołkiem Matołkiem - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne przygody z Koziołkiem Matołkiem

Data publikacji 29.10.2019

W ramach świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach spotkała się z uczniami szkół podstawowych w teatrze „Kubuś” aby porozmawiać o bezpieczeństwie osobistym dzieci.

Wczoraj w teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” po spektaklu „Przygody Koziołka Matołka” policjantka z Wydziału Prewencji kieleckiej komendy miejskiej rozmawiała z najmłodszymi widzami na temat bezpieczeństwa. W związku z okresem jesiennym i robiącą się wcześnie szarugą, niechronieni użytkownicy dróg są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo wypadku. Policjantka po przypomnieniu przepisów z zakresu ruchu drogowego przeszła do części praktycznej, w której dzieci uczyły się wzorowo przechodzić przez przejście dla pieszych, czy poruszać się po drogach w przypadku braku chodników. Podczas prelekcji mundurowa zwróciła szczególną uwagę na obowiązek noszenia odblasków po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Apelowała aby ich noszenie stało się zwyczajem a nie przykrym obowiązkiem.

Widoczność pieszego posiadającego odblask zwiększa się o kilkadziesiąt metrów co znacznie wydłuża czas reakcji kierującego pojazdem. Na koniec spotkania wszystkie dzieci za aktywny udział w zajęciach zostały obdarowane elementami odblaskowymi.

Opr. A.B.

Źródło: KMP Kielce