Uczymy zasad bezpieczeństwa od pierwszych lat - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Uczymy zasad bezpieczeństwa od pierwszych lat

Data publikacji 18.10.2019

Jednym z podstawowych zadań kieleckich policjantów jest propagowanie zasad bezpieczeństwa, już od najmłodszych lat. W tym celu dzisiaj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chęcinach spotkali się z najmłodszymi uczniami – podopiecznymi samorządowego żłobka w Chęcinach.

Okazuje się, że już najmłodsze dzieci potrafią rozróżniać co jest dobre a co złe. Dlatego kieleccy policjanci chętnie odwiedzają małych uczniów w przedszkolach i żłobkach. Dzisiaj takie spotkanie odbyło się w samorządowym żłobku w Chęcinach. Dzielnicowi odwiedzili maluchy i poprzez zabawę rozpoczęli wśród nich bardzo ważny proces – nauki o bezpieczeństwie. Policjanci opowiedzieli podopiecznym o swojej pracy a także rozbudzili pierwsze marzenia wśród najmłodszych, gdy w skrócie przedstawili, kto może zostać mundurowym.

Dzieci z uwaga słuchały także pierwszych wskazówek, które przekazali im funkcjonariusze. Jak się okazało, maluchy znały już wiele zasad bezpieczeństwa np. gdzie nie wolno się bawić lub czym grozi kontakt z gorącymi rzeczami. Prelekcja policyjna sprawiła podopiecznym żłobka ogromną radość.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach