Bezpiecznie nie tylko w drodze do szkoły - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie nie tylko w drodze do szkoły

Data publikacji 04.10.2019

Policjantki z Wydziału Prewencji kieleckiej komendy miejskiej w czwartek odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach. Celem spotkania było przeprowadzenie prelekcji profilaktycznych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci.

W trzech spotkaniach uczestniczyli uczniowie z klas 1 – 3. Mundurowe poruszały tematy przemieszczania się do szkoły i spędzania czasu wolnego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariuszki podkreślały, jak ważną rolę odgrywa noszenie na sobie odblasków po zmroku. Policjantki ponadto poruszały kwestie związane z zagrożeniami w sieci Internet oraz informowały jak bezpiecznie z niej korzystać. Mundurowe omawiały kwestie dotyczące zagrożeń płynących z kontaktów z osobami nieznajomymi. Każde z prezentowanych zagadnień popierały przykładami z życia. Uczestnikom spotkań wskazywano właściwe postawy oraz sposoby radzenia sobie w przypadku pojawienia się problemów.

Uczniowie obejrzeli także film edukacyjny, podsumowujący przekazane treści. Zgromadzeni z chęcią angażowali się w dyskusję podczas trwania spotkań i zadawali policjantkom wiele pytań.

Opr. A.B.

Źródło: KMP w Kielcach