Bezpieczne wakacje – pogadanka z dzielnicowym - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Bezpieczne wakacje – pogadanka z dzielnicowym

Data publikacji 05.07.2019

Wczoraj podopiecznych z Przedszkola Samorządowego w Strawczynie odwiedził sierż. szt. Paweł Rębiś. Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o wakacyjnym bezpieczeństwie. Młodzi słuchacze w trakcie rozmowy z policjantem poznali zasady, którymi należy się kierować aby zapewnić sobie bezpieczną zabawę i wypoczynek.

Każdego dnia mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzają liczne spotkania z dziećmi, wypoczywającymi na terenie naszego powiatu. Stróże prawa odwiedzają także czynne przedszkola i świetlice, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy młodych odbiorców. Głównym przesłaniem funkcjonariuszy jest przedstawienie dzieciom podstawowych zasad, które pomogą im radośnie i bezpiecznie spędzić wakacje.

Wczoraj sierż. szt. Paweł Rębiś ze strawczyńskiego komisariatu taką prelekcję przeprowadził z podopiecznymi miejscowego przedszkola. Dzielnicowy przypomniał dzieciom, jak należy zachowywać się nad wodą, w lesie oraz gdy przebywają na wsi. Młodzi słuchacze poznali także najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ciekawostką był fakt, że funkcjonariusz na spotkanie przyjechał nie radiowozem, a służbowym rowerem. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały także mundurowego, który opowiedział im jak wygląda służba rowerowa i dlaczego taki pojazd jest bardzo przydatny policjantom.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach