„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” – finał konkursu - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” – finał konkursu

Data publikacji 04.06.2019

Wczoraj w Centrum Geoedukacji na Wietrzni w Kielcach odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy!” oraz konkursu „Napisz, zaśpiewaj, zagraj – dzień z życia rolnika”. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach. W jury konkursu zasiadła Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podinsp. Aneta Litwin.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

W części oficjalnej wydarzenia uczestnikom i laureatom konkursu wręczono nagrody. Były gratulacje oraz słowa uznania i podziękowania dla uczniów oraz nauczycieli, którzy mocno zaangażowali się, by dobrze przygotować swoich podopiecznych do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Opr. A.B.

  • Finał konkursu "Bepiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"
  • Finał konkursu "Bepiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"
  • Finał konkursu "Bepiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"
  • Finał konkursu "Bepiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"