Policjant z wizytą u „Naszej Babci” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z wizytą u „Naszej Babci”

Data publikacji 13.04.2015

Jak ważnym jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci, wiedzą o tym wszyscy dorośli. Dlatego w trosce o najmłodszych policjant z Komisariatu I Policji w Kielcach spotkał się wczoraj z przedszkolakami. Podczas tej prelekcji uciechy dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak bawić się bezpiecznie w domu i w przedszkolu, jak zachować się w sytuacji zagrożenia czy tez jak reagować gdy zaczepi nas osoba obca. Dużym też zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego.

Uświadamianie najmłodszym sposobów prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia jest nieodzownym elementem pracy policjantów, zajmujących się prewencją kryminalną. Jak ważną rolę odgrywają spotkania mundurowych z dziećmi wiedzą wszyscy. Dzięki nim policjant kojarzy się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Takie prelekcje przeprowadził wczoraj policjant z I Komisariatu Policji w Kielcach w dwóch ośrodkach przedszkola „Nasza Babcia”. Każde z dzieci dowiedziało się m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak reagować gdy zaczepi je osoba obca, próbująca wręczać „nietypowy prezent” czy słodycze oraz jak i gdzie się bawić by ta zabawa była miła i bezpieczna. Dzieci nie tylko nie miały problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej, ale i nawet potrafiły wymienić numery alarmowe. Podczas spotkania funkcjonariusz przypominał  również o korzyściach noszenia ubrań, posiadających elementy odblaskowe.

Spotkanie z przedszkolakami przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Jak zwykle dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się prezentacja policyjnego radiowozu. Każde z nich mogło nie tylko usiąść w pojeździe ale i mieć z tego fotograficzną pamiątkę.

Po takim spotkaniu żaden przedszkolak na pewno nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem i będzie wiedział, że policjant jest jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Na zakończenie spotkania, policjant od najmłodszych otrzymał wspaniałą laurkę z podziękowaniem za wizytę, wierszykiem i podpisem maluchów w postaci odbitego w farbie paluszka.

 

Opr. AA

Źródło: KMP w Kielcach