Bezpieczny przedszkolak - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Bezpieczny przedszkolak

Data publikacji 22.11.2018

„Bezpieczny Przedszkolak” – pod takim hasłem odbyły się dzisiaj zajęcia w Przedszkolu „Nasza Babcia” w Kielcach przy ulicy Wrzosowej, które przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach. Spotkanie było kolejną okazją by porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

W przeprowadzonych zajęciach wzięło udział ponad 70 dzieci wraz z wychowawcami. Policjanci omówili najważniejsze przepisy obowiązujące pieszych w ruchu drogowym. Przedstawili najmłodszym jak należy poruszać się pieszo i na co należy zwracać szczególną uwagę. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, do czego służy sygnalizator świetlny. Uczulono dzieci, że należy korzystać z chodnika, a w przypadku jego braku, poruszać się zawsze poboczem lewej strony drogi. Przedszkolaki dowiedziały się, że nawet jeśli sygnalizator nadaje sygnał zielony, należy upewnić się czy nie nadjeżdża pojazd rozglądając się w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Mundurowi uświadomili najmłodszym jak ważne jest dla naszego bezpieczeństwa zapinanie pasów oraz podkreślili znaczenie elementów odblaskowych, które powinniśmy nosić. Policjanci przypomnieli również dzieciom kim jest osoba obca, a także przypomnieli numery telefonów alarmowych, zwracając uwagę, w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. 

Przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta, a na zakończenie spotkania każdy z uczestników mógł odcisnąć swój własny ślad daktyloskopijny i zabrać go na pamiątkę.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania.

 Opr. AS

Źródło: KMP Kielce

  • Bezpieczny przedszkolak
  • Bezpieczny przedszkolak
  • Bezpieczny przedszkolak
  • Bezpieczny przedszkolak
  • Bezpieczny przedszkolak
  • Bezpieczny przedszkolak