Zuchy z wizytą w komisariacie - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchy z wizytą w komisariacie

Data publikacji 09.10.2018

W sobotę zuchy ze Związku Harcerstwa Polskiego w Kielcach odwiedziły Komisariat Policji IV przy ulicy Śniadeckich. Mali goście dowiedzieli się na czym polega praca policjanta, jakie jest jego wyposażenie do służby oraz jak wygląda komisariat. Korzystając z okazji mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa na drodze i w kontaktach z osobami obcymi.

Policjanci rozmawiali z zuchami na temat ich bezpieczeństwa, zwracali uwagę na zasady obowiązujące podczas poruszania się po drogach, podkreślając jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Mundurowa przypomniała jak należy zachować się w stosunku do osoby obcej oraz jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci wyrecytowały wszystkie znane im numery telefonów alarmowych, a policjantka omówiła zasady prawidłowego korzystania z tych numerów.

Na zakończenie spotkania uczestnikom wręczono pamiątkowy odblask, natomiast Zastępca Komendanta Komisariatu Policji IV w Kielcach podinspektor Wojciech Olejniczak odznaczył każdego zucha znakiem sprawności, w postaci trójkąta, co oznacza, że najmłodsze zuchy zdobyły konkretne umiejętności, którymi w razie potrzeby mogą się posłużyć.

Wspólne spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości, świadczyły o tym oznaki zadowolenia na ich twarzach oraz deklaracje chęci zostania policjantem.

Opr. AS

Źródło: KMP w Kielcach