Rusza druga edycja „Akademii Bezpieczeństwa” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza druga edycja „Akademii Bezpieczeństwa”

Data publikacji 09.10.2018

Wczoraj w Sali Narad im. nadkom. PP Wacława Gocławskiego odbyła się inauguracja drugiej edycji „Akademii Bezpieczeństwa”, skierowana do placówek oświatowych w Kielcach. Projekt przygotowany jest w ramach programu MSWiA „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele partnerów projektu, m.in. Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej PSP w Kielcach, dyrektorzy szkół oraz Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „Passa”, jako lidera przedsięwzięcia.

Na początku wczorajszego spotkania Katarzyna Banasik - Prezes Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „Passa” przypomniała, że I edycja projektu Akademii Bezpieczeństwa została wyróżniona w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) w związku z czym projekt będzie prezentowany podczas Konferencji Dobrych Praktyk w Austrii w 2018 r. W tegorocznej bierze udział 10 tysięcy uczniów, z 10 ponadpodstawowych placówek oświatowych z terenu Kielc. Projekt zakłada podjęcie różnorodnych działań prowadzących do podniesienia  bezpieczeństwa w placówce oświatowej i jej najbliższym otoczeniu. Są to m.in. bezpłatne szkolenia dla uczestników przedsięwzięcia oraz wyposażenie placówek oświatowych w torby medyczne, a także organizacja konkursów z nagrodami.

W konferencji wzięli udział m.in. podinsp. Piotr Zalewski – Komendant Miejski Policji w Kielcach, nadkom. Marcin Chatys – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach, st. bryg. Robert Sabat – Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach, bryg. Sławomir Karwat – Komendant Miejski PSP w Kielcach oraz przedstawiciele szkół i partnerów projektu.

Opr. KB/KM

Źródło: PASSA/KMP w Kielcach