Odwiedziny u przedszkolaków z Mniowa - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziny u przedszkolaków z Mniowa

Data publikacji 08.10.2018

W środę policjanci z komisariatu w Strawczynie spotkali się z podopiecznymi przedszkola „Bajka” w Mniowie. Dzielnicowi przypomnieli dzieciom przepisy obowiązujące na drogach oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas nauki i zabawy.

W ostatnią środę do przedszkola „Bajka” w Mniowie przyjechali niecodzienni goście. Byli to stróże prawa z Komisariatu Policji w Strawczynie. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Policjanci dużo czasu poświęcili na przypomnienie małym uczniom przepisów ruchu drogowego, o których najmłodsi muszą pamiętać w czasie podróży samochodem oraz na pieszych wycieczkach. Okazało się, że przedszkolaki doskonale znają wskazania sygnalizatora i mają świadomość, gdzie najbezpieczniej można przechodzić przez jezdnię. Najmłodsi wiedzą też, pod który numer alarmowy trzeba zadzwonić aby uzyskać pomoc.

Dzieci chętnie kolorowały obrazki przedstawiające policjantów a także wysłuchali pouczającej bajki, którą im odczytali dzielnicowi. A po intensywnej nauce zasad bezpieczeństwa maluchy zadawali stróżom prawa mnóstwo pytań, na które Ci chętnie i cierpliwie odpowiadali.

Opr. KM