Z wizytą w klubie osiedlowym - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w klubie osiedlowym

Data publikacji 31.07.2018

Wczoraj mundurowa z Komisariatu Policji II w Kielcach odwiedziła dzieci przebywające podczas wakacji w Klubie Osiedlowym Witeź. Policjantka przy okazji wspólnej zabawy edukowała najmłodszych z zakresu zasad bezpieczeństwa.

Funkcjonariuszka przedstawiła kilka najważniejszych zasad zachowania podczas podróży, wakacji w górach, nad jeziorem, nad morzem czy też na koloniach. Uświadamiała dzieci, że czas odpoczynku jest fajny, ale wtedy kiedy jesteśmy bezpieczni i dbamy o to. Mundurowa przypomniała o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi w realu oraz przez Internet. Uświadomiła jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać w sieci. Policjantka zwróciła szczególną uwagę, że zanim zrobi się coś niemądrego i nieodpowiedzialnego należy pomyśleć. Uczuliła najmłodszych aby zawsze przebywali pod opieką osób dorosłych a kąpiel wybierali tylko w miejscach oznaczonych oraz strzeżonych przez ratowników. Przestrzegała również przed kontaktami z bezpańskimi psami, które mogą okazać się niebezpieczne.

Pod koniec spotkania dzieci w formie zabawy mogły spędzić czas z policjantką przy okazji ucząc się jak właściwie i skutecznie należy korzystać telefonów alarmowych oraz porozmawiać o tym jak wygląda praca w Policji.

Wyk. AB