O bezpieczeństwie w „MINIATURZE” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie w „MINIATURZE”

Data publikacji 24.07.2018

Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji IV w Kielcach spotkała się z podopiecznymi Osiedlowego Klubu Kultury „Miniatura” w Kielcach, propagując bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych postaw dzieci wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz innych. Podczas pogadanki mundurowa zwróciła szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Policjantka omówiła zasady bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, na placu zabaw, nad wodą. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowa apelowała o rozwagę i rozsądek podczas przebywania nad wodą, jednocześnie przedstawiając podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjantka rozmawiała z dziećmi o tym, kim jest osoba obca, wskazała, jak dzieci powinny się zachować w przypadku napotkania nieznanego psa. Dzieci wyrecytowały wszystkie znane im numery telefonów alarmowych, a mundurowa omówiła zasady prawidłowego korzystania z tych numerów.

W drugiej części spotkania wspólnie rozwiązano profilaktyczną krzyżówkę, a na koniec wiele radości sprawiło dzieciom układanie policyjnych puzzli. Dla uczestników spotkania pozostawiono profilaktyczne kolorowanki oraz broszury na temat bezpieczeństwa.

Opr. AS