Przez zabawę do bezpieczeństwa - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Przez zabawę do bezpieczeństwa

Data publikacji 18.07.2018

Funkcjonariusze Komisariatu Policji IV w Kielcach spotkali się z podopiecznymi Świetlicy Środowiskowej „4 kąty” w Kielcach, gdzie poprzez gry i zabawy edukacyjne propagowali bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Celem spotkania było kształtowanie czynnych postaw dzieci wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz innych. Mundurowi zaprosili dzieci do wspólnej zabawy poprzez udział w grze edukacyjnej pn. Bezpieczne Miasteczko, w której gracze poznają podstawowe znaki nie tylko drogowe, zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, lesie, miejscu zamieszkania, a także w kontaktach z osoba obcą i wiele innych ciekawych aspektów szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Pomagają w tym karty, na których znajdują się pytania, odpowiedzi oraz rysunki. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Podczas zajęć uczestnicy mogli ćwiczyć pamięć, koncentrację, a przy tym dobrze się bawić. Skojarzenie zabawy z nauką to efektywna forma zajęć z dziećmi.

Mundurowi wskazali jakie niebezpieczeństwa grożą najmłodszym w okresie wakacyjnym i jak ważny jest zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialne zachowanie w każdej sytuacji. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci szczególną uwagę zwrócili na to jak korzystać z kąpieli w akwenach, aby była przyjemnością i dobrą zabawą.

Następnie wspólnie rozwiązano profilaktyczną krzyżówkę, a na zakończenie zajęć wiele radości sprawiło dzieciom układanie policyjnych puzzli. 

 

Opr.AS