Z wizytą na wakacyjnych półkoloniach - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą na wakacyjnych półkoloniach

Data publikacji 11.07.2018

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Kielcach odwiedzili dziećmi biorące udział w „Leśnych Półkoloniach” na terenie Kielc. Policjanci wśród obozowiczów propagowali bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci w wieku od 4 do 7 roku życia. Mundurowi oprócz rozmów na temat różnych spraw, które nurtują dzieci w tym wieku, przypominali jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Wskazali również, jakie niebezpieczeństwa grożą najmłodszym w okresie wakacyjnym i jak ważny jest zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowanie w każdej sytuacji. Stróże prawa omawiali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w tym o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza terenem zabudowanym, zasady bezpiecznego zachowania na placu zabaw, w lesie, w kontakcie z agresywnym psem i osobą obcą. Mundurowi przypomnieli dzieciom numery telefonów alarmowych, jednocześnie omawiając zasady prawidłowego korzystania z tych numerów. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci szczególną uwagę zwrócili na to jak korzystać z kąpieli, aby była przyjemnością i dobrą zabawą.

Wiele radości sprawiło dzieciom układanie policyjnych puzzli, wykonanie odcisku swojego śladu daktyloskopijnego, kolorowanie profilaktycznych malowanek. Każdy mógł usiąść za kierownicą służbowego radiowozu w asyście funkcjonariuszy, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe oraz dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta.

Na zakończenie spotkania uczestnikom wręczono pamiątkowy odblask, jednocześnie przypominając jak ważne jest jego stosowanie.

Opr.AS