Profilaktyka

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z młodzieżą o ich prawach oraz uzależnieniach

Data publikacji 27.04.2018

Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji IV w Kielcach kontynuuje cykl warsztatów szkoleniowych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach na temat " Uzależnienia – Narkotyki Alkohol Tytoń – Nie Wchodź”, a także rozmawiała z uczniami o „Prawach Człowieka”.

W przeprowadzonych zajęciach ponownie wzięło udział ponad 60 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Kielcach. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z tematyką dotyczącą szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych, a także konsekwencjami negatywnego zachowania. Na podstawie prezentacji multimedialnej, jak również projekcji filmu, a następnie prelekcji i dyskusji z młodzieżą, funkcjonariuszka uświadamiała uczestników spotkania jakie zagrożenia i konsekwencje wynikają z zażywania wszelkich środków odurzających, zwracając uwagę na ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą narkotyki, alkohol oraz nikotyna. Policjantka uświadamiała uczniów, że nawet niewielkie ilości środków psychoaktywnych mogą uszkodzić procesy rozwojowe dzieci i młodzieży. Dotyczy to nie tylko rozwoju biologicznego, ale procesów związanych z uczeniem się i zapamiętywaniem. Mundurowa zwróciła uwagę młodzieży na fakt, iż im wcześniej nastolatek zaczyna zażywać środki odurzające tym większe ryzyko uzależnienia i mniejsze szanse na sukces życiowy, dobre wykształcenie i pracę, jak również na fakt, iż środki psychoaktywne stanowią groźny czynnik kryminogenny. Funkcjonariuszka zaakcentowała, że jedyną gwarancją uniknięcia nałogu jest niepodejmowanie żadnych prób z żadnym ze środków.

W drugiej części spotkania mundurowa nawiązała do Międzynarodowego Dnia Prawa Do Prawdy dotyczącego Poważnych Naruszeń Praw Człowieka i Godności Ofiar, zapoznając młodzież z podstawowymi prawami człowieka oraz aktami prawnymi, z których te prawa wynikają, jednocześnie podkreślając jak ważna jest edukacja w przedmiotowym zakresie.

Opr.AS

  • prelekcja #1
  • prelekcja #2
  • prelekcja #3
Powrót na górę strony