Spotkanie z słuchaczami Staropolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z słuchaczami Staropolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji 21.03.2018

We wtorek w siedzibie Staropolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kielcach odbyło się spotkanie z policjantów Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z seniorami, zorganizowane przez Fundację Więź Pokoleń. Funkcjonariusze opowiadali o bezpieczeństwie osób starszych, jednocześnie pokazując współczesne zagrożenia.

Podczas wykładu Naczelnik Wydziału Prewencji kieleckiej komendy podinsp. Aneta Litwin omówiła zagrożenia związane z nadal występującymi oszustwami metodą na tzw. „wnuczka” oraz „policjanta”. Przypomniała o zasadach bezpiecznego korzystania z bankomatów oraz bezpieczeństwa osobistego podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Policjantka zwróciła uwagę, by takich osób nie wpuszczać do mieszkania w szczególności, gdy jesteśmy w nim sami. Podczas spotkania została poruszona również tematyka związana z odpowiednim przechowywaniem gotówki oraz przeprowadzeniem operacji bankowych. Słuchacze dowiedzieli się w jaki sposób można korzystać i jakie możliwości dają aplikacja Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Seniorzy zgodnie przyznali, że takich spotkań nigdy dość. Podkreślili, że dzięki działaniom profilaktycznym kieleckich policjantów wzrasta ich świadomość i wiedzą, jak zachować się w poszczególnych sytuacjach.

Opr. JJ

Źródło: KMP w Kielcach

  • prelekcja #1
  • prelekcja #2
  • prelekcja #3
  • prelekcja #4
  • prelekcja #5
  • prelekcja #6