Bezpieczne Ferie w „Miniaturze” i „Słoneczku” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Bezpieczne Ferie w „Miniaturze” i „Słoneczku”

Data publikacji 15.02.2018

W ramach „Akcji Zima 2018” policjantka z Komisariatu Policji IV w Kielcach spotkała się z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia do osiedlowych Klubów Kultury Miniatura i Słoneczko, przybliżając najmłodszym zasady pozwalające uniknąć niebezpieczeństw podczas zimowego wypoczynku.

Przy pomocy materiału multimedialnego, a także za pośrednictwem zabawy, mundurowa zwróciła szczególną uwagę dzieciom na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas zimowego wypoczynku. Policjantka przypomniała o przestrzeganiu zasad porządku na stokach narciarskich oraz lodowiskach. Informowała jak ważne jest korzystanie z kasku ochronnego podczas jazdy na nartach oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa czy snowboardingu w stanie nietrzeźwości. Mundurowa omówiła także zagrożenia wynikające z niewłaściwego i nieostrożnego dobierania miejsc na uprawianie sportów zimowych, jednocześnie wskazując dzieciom właściwe miejsca i formy spędzania czasu wolnego. Policjantka przypomniała dzieciom numery alarmowe oraz zasady poruszania się po drogach.  

Na zakończenie spotkania policjantka zachęcała najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Stok nie jest dla bałwanów”, który polega na zilustrowaniu „Dekalogu Narciarza” i prawidłowego zachowania na stoku.

Opr. AS

Źródło: KMP w Kielcach