Bezpieczny senior - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny senior

Data publikacji 11.10.2017

Wczoraj w sali konferencyjnej administracji osiedla przy ul. Ceglanej funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Kielcach spotkali się z jego mieszkańcami. Spotkanie miało charakter profilaktyczny, a uczestnicy mogli skorzystać z porad mundurowych.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo seniorów policjanci przybliżyli najczęstsze zagrożenia jakie czyhają na osoby starsze oraz przedstawili sposoby i metody przeciwdziałania takim zjawiskom. Mundurowi informowali uczestników, iż przestępcy często podają się za pracowników różnych instytucji lub krewnych, przychodzą do domów oferując sprzedaż usług w promocyjnej cenie, lub proszą o pomoc. Policjanci przypomnieli, iż stosując w życiu codziennym podstawowe zasady bezpieczeństwa można ustrzec się przed wieloma zagrożeniami, oraz w porę im zapobiec. Stróże prawa przypomnieli również podstawowe przepisy obowiązujące pieszych w ruchu drogowym, zwrócili uwagę jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Na spotkaniu rozmawiano również na temat bezpiecznej bankowości internetowej. Mundurowi przypomnieli o funkcjonowaniu aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał element odblaskowy oraz ulotkę, której treść przedstawia najważniejsze zasady bezpieczeństwa seniorów.

 

Opr. AS

Źródło: KMP w Kielcach

 

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3