„Chańcza – Perła Dwóch Powiatów” z kieleckimi policjantami - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Chańcza – Perła Dwóch Powiatów” z kieleckimi policjantami

Data publikacji 17.07.2017

W sobotę, nad zalewem Chańcza odbyły się festyn pod hasłem „Chańcza – Perła Dwóch Powiatów”. Zorganizowany on został z inicjatywy samorządów Powiatu Kieleckiego i Staszowskiego. W imprezie udział wzięli kieleccy policjanci, którzy promowali bezpieczeństwo w okresie wakacji.

Głównym celem imprezy było przybliżenie jej uczestnikom zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców i turystów wypoczywających nad wodą. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na stoisku profilaktycznym przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Każdy mógł wsiąść do radiowozu i poczuć się jak funkcjonariusz, dowiedzieć się jak wygląda praca stróżów prawa i wcielić się w rolę policyjnego motocyklisty na specjalnie przygotowanej „ściance”.  

Na najmłodszych czekały kolorowanki o bezpieczeństwie. Podczas, gdy dzieci wykonywały prace, opiekunowie mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy też aplikacji Moja Komenda, każdy otrzymał również materiały informacyjne dotyczące tych aplikacji. Dorośli mogli także zmierzyć się z torem przeszkód zakładając alkokogogle lub narkogogle.

W związku z trwającą akcją  pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo”, najmłodsi za pomocą rysunków przedstawiali ”Jak kręci ich bezpieczeństwo… nad wodą”. Podczas festynu obecni byli również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rakowie, którzy bardzo chętnie udzielali informacji uczestnikom wydarzenia na temat bezpiecznego wypoczynku, natomiast patrol wodny zaprezentował motorówkę, będącą na wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

Opr. JJ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5