„Profilaktyka, terapia i resocjalizacja. Przykłady dobrych praktyk” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Profilaktyka, terapia i resocjalizacja. Przykłady dobrych praktyk”

Data publikacji 30.01.2017

W miniony piątek policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uczestniczyli w konferencji naukowej pod tytułem: „Profilaktyka, terapia i resocjalizacja. Przykłady dobrych praktyk”, która została zorganizowana przez Wydział Humanistyczno-Pedagogiczny Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach.

Kieleckich funkcjonariuszy reprezentowała podinsp. Aneta Litwin Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach która przedstawiła temat dotyczący – „ Roli Policji w profilaktyce i prewencji ”. Podczas konferencji uczestnicy poruszyli tematy dotyczące: zatrudnienia skazanych w warunkach izolacji więziennej, zajęcia kulturalno – oświatowe i ich rola w resocjalizacji skazanych, wspieranie więzi rodzinnych w systemie penitencjarnym na przykładzie projektu „Teatr MAMA TATA I JA”, motywacji osób uzależnionych w procesie terapii w Ośrodku Rehabilitacji dla Osób z Uzależnieniem od Substancji Psychoaktywnych w Pałęgach.

Patronat na konferencją objęli: Jego Magnificencja Rektor Wszechnicy Świętokrzyskiej Prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk, Dyrektor Aresztu Śledczego w Kielcach dr płk Krzysztof Czekaj, Ekspert Wojewódzki do Spraw Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego Małgorzata Nowobilska-Stanios.

 

Opr. IM

Źródło: KMP w Kielcach