„Wolontariat w Policji” wyróżniony - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Wolontariat w Policji” wyróżniony

Data publikacji 17.11.2016

Program „Wolontariat w Policji” realizowany m.in. przez Komendę Miejską Policji w Kielcach został doceniony jako jeden z trzech najciekawszych projektów w Polsce w ramach Erasmus+ Młodzież.

Program Erasmus+ w Polsce wspiera budowanie potencjału kapitału społecznego i włącza się w proces reformowania systemu edukacji oraz dopasowywania go do aktualnych wyzwań społecznych i gospodarczych. W raporcie rocznym 2015 realizowany przez kielecką jednostkę projekt „Wolontariat w Policji” znalazł się w gronie najciekawszych w Polsce.

W wielu krajach europejskich wolontariusze pomagają Policji, wojsku, straży pożarnej czy służbom medycznym. Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach we współpracy z Komendą Miejską Policji w Kielcach, stworzyli Program Ochotnicy dla Kielc – pierwszy w kraju wolontariat w Policji, który realizowany był we współpracy z Policją z Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy

Projekt skierowany jest do wszystkich osób, które chcą aktywnie działać na rzecz miasta i ich mieszkańców, przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa oraz „z bliska” zobaczyć, jak pracuje Policja. Ochotnicy pomagali już przy imprezach masowych zabezpieczanych przez Policję, Święcie Kielc, uczestniczyli też w konferencji nt. bezpieczeństwa seniorów. Ochotnicy zostali również zaangażowani w patrolowanie zbiorników wodnych. Ich zadanie polegało na pomocy w pilnowaniu porządku na plaży. Dodatkowo wolontariusze prowadzą akcje informacyjne dotyczące oszustw na tzw. „wnuczka”, „na gazownika” oraz akcje profilaktyczne przeciwko dopalaczom. Pomagali funkcjonariuszom podczas Światowych Dni Młodzieży.

Opr. IM.

Źródło: KMP w Kielcach