„Aktywnie, bezpiecznie, społecznie przez złote lata życia” - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

„Aktywnie, bezpiecznie, społecznie przez złote lata życia”

Data publikacji 07.11.2016

Dzisiaj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wraz z Fundacją „PEStka” w Kielcach spotkali się po raz kolejny z seniorami w ramach realizowanego projektu „Aktywnie, bezpiecznie, społecznie przez złote lata życia”. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności społecznej osób Starszych na lata 2014-2020. Głównym jego założeniem jest zwiększenie wiedzy na temat istniejących zagrożeń, a także poprawa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Kielc powyżej 60 roku życia.

W trakcie spotkania funkcjonariusze uczulali seniorów, aby nie ufali każdej osobie, która podaje się za akwizytora, pracownika administracji, wnuczka lub innego członka rodziny, ponieważ mogą to być oszuści, którzy wykorzystują ufność, dobre serce i pragnienie kontaktów osób starszych. Informowali o bieżących aktualnościach w Policji, aplikacji „Moja Komenda”, Krajowej Mapie Zagrożeń oraz nowych kierunkach pracy dzielnicowego. Zwracali uwagę na widoczność niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Zgromadzeni seniorzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji służąc swoimi sugestiami na temat zapewnienia bezpieczeństwa im samym oraz wszystkim mieszkańcom Kielc.

Po spotkaniu każdy jego uczestnik otrzymał drobne upominki w postaci m.in. elementów odblaskowych. Do dyspozycji seniorów pozostawiono również ulotki i broszury.

 

Opr. IM

Źródło: KMP w Kielcach