Policjantki rozmawiały z dziećmi o ich bezpieczeństwie - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki rozmawiały z dziećmi o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 02.11.2016

Bezpieczeństwo dzieci to jeden z priorytetów świętokrzyskich policjantów. Dlatego dziś funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej oraz z Komisariatu Policji I w Kielcach odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach. Tym razem lekcja profilaktyki rozpoczęła się inscenizacją dotyczącą wybierania bezpiecznych miejsc zabawy, którą najmłodsi przygotowali dla swoich niecodziennych gości.

W przepiękny sposób rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie przedszkolaków z policjantkami. Dzieci przygotowały krótki spektakl na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego wyboru miejsc zabawy, wskazując przy tym jak właściwie wybrać miejsca spędzania wolnego czasu.

Funkcjonariusze przekazali uczestnikom spotkania cenne wskazówki dotyczące zachowania się wobec osób obcych, a także sposoby reagowania w takich i innych sytuacjach zagrożenia, przypominając przy tym numery alarmowe 112 i 997. Dzieci dowiedziały się o sposobach zachowania się wobec bezpańskich lub agresywnych zwierząt.

Policjantki opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę i jak się ubierać, aby być bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu.

By podwyższyć bezpieczeństwo najmłodszych wręczono im specjalne prezenty w postaci kamizelek odblaskowych, które mogą im służyć o każdej porze dnia i nocy bez względu na warunki pogodowe. Jak powiedziały swoim gościom, będą je zawsze zakładać, gdy tylko będą musiały poruszać się tam, gdzie jeżdżą samochody.

Opr. JWK

Źródło: KMP w Kielcach