Przerwany mecz dla jednego z kibiców - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Przerwany mecz dla jednego z kibiców

Data publikacji 14.09.2020

Najbliższe 12 miesięcy w więziennej celi spędzi 32- letni mieszkaniec gminy Sitkówka - Nowiny, który został zatrzymany w sobotnie popołudnie. Ten mężczyzna nie stawił się w areszcie, by odbyć zasądzoną karę za uszkodzenie ciała. Pech jego polegał na tym, że przyszedł obejrzeć mecz, którego zabezpieczeniem dowodził komendant chęcińskiego komisariatu, który już wiedział, że za 32- latkiem sąd wydał nakaz doprowadzenia. Łącznie podczas minionego weekendu na terenie działania KMP w Kielcach zostało zatrzymanych 9 osób poszukiwanych.

Jednym z zadań kieleckich policjantów, pełniących służbę na terenie miasta i powiatu jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania. To przeważnie osoby, które unikają odsiadki prawomocnych wyroków lub nie stawiają się na prokuratorskie wezwania. Od piątku do niedzieli włącznie na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymanych zostało 9 takich osób.

O pechu może mówić 32- letni mieszkaniec gminy Sitkówka – Nowiny, który w sobotnie popołudnie postanowił wybrać się na mecz miejscowej drużyny. Zabezpieczeniem tego wydarzenia dowodził Komendant Komisariatu Policji w Chęcinach. Jako przełożony jednostki codziennie zapoznaje się z wykazem osób poszukiwanych z danego terenu. Rankiem wpłynął do jednostki sądowy nakaz doprowadzenia 32- latka do zakładu karnego, bowiem nie odbył jeszcze kary 1 roku za pobicie. Poszukiwany widząc funkcjonariusza podjął próbę ucieczki, ale po pieszym pościgu został zatrzymany przez dowódcę zabezpieczenia. Weryfikacja dała spodziewany efekt i po chwili 32- latek już był w drodze do więziennej celi.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach