Tak wyglądała (nie)odpowiedzialność na drodze - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Tak wyglądała (nie)odpowiedzialność na drodze

Data publikacji 14.09.2020

Jednym z najbardziej groźnych i nagannych zachowań kierowców jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Wskutek licznych policyjnych kontroli zdecydowana większość jeździ po polskich drogach odpowiedzialnie, biorą pod uwagę wspomniane zagadnienie. Jednak nie wszyscy, a każdy, nawet pojedynczy przypadek, może skończyć się wielką tragedią. W miniony weekend testu trzeźwości na terenie Kielc i powiatu nie zdało 9 kierujących.

9 nietrzeźwych za kierownicą to 9 potencjalnych zabójców. To osoby, które poprzez swoje lekceważenie prawa, nieodpowiedzialność mogą spowodować tragedię. Tragedię dla siebie, swoich rodzin i rodzin potencjalnych ofiar swojego zachowania. Mało kto zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Kara pozbawienia wolności i zatrzymanie uprawnień do jedno. Ale bardzo wysokie grzywny i odszkodowania niejednokrotnie powodują ogromne problemy. Do tego wpis do rejestru osób karanych, utrata pracy, a nawet zamknięta możliwość wykonywania wybranego zawodu.

Niechlubnym rekordzistą podczas ostatniego weekendu był 31- latek, z gminy Łagów. Ten mężczyzna jechał pod drodze ciągnikiem rolniczym, mając blisko 2,8 promila w swoim organizmie.  Pechowo nieodpowiedzialne zachowanie skończyło się dla 42- latka z gminy Morawica. On w nocy z piątku na sobotę na terenie gminy Chęciny, mając ponad 2,5 promila wjechał fiatem do rowu. Od tragedii dzieliło go naprawdę niewiele.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach