Tomasz Śliwiński nowym szefem kieleckich policjantów - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Tomasz Śliwiński nowym szefem kieleckich policjantów

Data publikacji 01.07.2020

Dziś w Sali Narad im. nadkom. PP Wacława Gocławskiego odbyło się wprowadzenie pełniącego obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach insp. Tomasza Śliwińskiego, który dotychczas dowodził jednostką w Skarżysku – Kamiennej. Nowego szefa kieleckim policjantom przedstawił Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak.

Nadinsp. Paweł Dzierżak podczas spotkania przedstawił kadrze kierowniczej garnizonu kieleckiego policjanta obejmującego stanowisko komendanta. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach przedstawił dotychczasowy przebieg służby insp. Śliwińskiego podkreślając, że jest to funkcjonariusz z bardzo dużym doświadczeniem, które z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Pan generał życzył nowemu komendantowi satysfakcji i sukcesów na nowym stanowisku.

Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński podziękował za zaufanie oraz podkreślił, że z radością wraca do miejsca, w którym spędził 15 lat swojej służby, a sam awans na szefa kieleckiej Policji zawsze był jego marzeniem. Zwracając się do kadry kierowniczej Pan Komendant zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by na terenie Kielc i powiatu poziom bezpieczeństwa był na najwyższym poziomie.

Insp. Tomasz Śliwiński do służby w Policji wstąpił w 1991 roku. W dotychczasowej karierze zajmował stanowiska zarówno w pionie prewencji jak i kryminalnym. Był m.in. Komendantem Komisariatu Policji w Strawczynie i Komisariatu Policji III w Kielcach. Następnie pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji we Włoszczowie, Staszowie i Skarżysku – Kamiennej.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach