#GaszynChellenge - kieleccy policjanci wsparli leczenie Zosi - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

#GaszynChellenge - kieleccy policjanci wsparli leczenie Zosi

Data publikacji 14.06.2020

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna #GaszynChallenge swoim zasięgiem już rozprzestrzeniła się na terenie całej Polski. Włączają się w nią kolejnie instytucje. Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz dzieci chorych na SMA lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Do wykonania zadania kieleckich policjantów nominowały 4 instytucje: Komenda Miejska Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju, Oddział Prewencji Policji w Kielcach oraz OSP Zaborowice.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, na czele z podinsp. dr Piotrem Zalewskim, szefem kieleckich stróżów prawa przyjęli wyzwanie i przystąpili do zadania. Na terenie Kadzielni wykonali wspólnie 10 pompek i przekazali wsparcie na leczenie 5- miesięcznej Zosi Paczwa, podopiecznej fundacji siepomaga.pl. https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia

Dzięki akcji #GaszynChellenge zostały już zebrane środki na leczenie 18- miesięcznego Wojtusia z Galewic. Ale pamiętajmy, że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie. Niech hasło „pompujemy dla dzieciaków” zmobilizuje nas do działania właśnie dla nich.

 

video/fot. - Sławek Rakowski

Ładowanie odtwarzacza...