Aktualności

Wspólne warsztaty Państwowej Inspekcji Pracy i świętokrzyskich policjantów

Data publikacji 27.11.2019

Dzisiaj w sali narad im. Wacława Gocławskiego odbyły się warsztaty dla świętokrzyskich policjantów, zajmujących się na co dzień tematyką dochodzeniowo – śledczą. Tematem spotkania była m.in. współpraca PIP z Policją w zakresie prowadzenia czynności związanych z wypadkami w pracy. Otwarcia warsztatów dokonali Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak wraz z Okręgowym Inspektorem Pracy w Kielcach Adamem Derzą.

Komendant Dzierżak otwierając dzisiejsze spotkanie przyznał, że sprawy związane z wypadkami w pracy niejednokrotnie bywają trudne do jednoznacznego rozstrzygnięcia. Szef świętokrzyskich policjantów podkreślił, że wówczas ważny jest stały kontakt z inspektorami pracy, którzy zawsze służą fachową pomocą śledczym. Inspektor Derza zwrócił z kolei uwagę na możliwości przekazywania dokumentacji między obiema instytucjami, dotyczącymi postępowań związanych z wypadkami w pracy.

Głównym celem dzisiejszego szkolenia było omówienie kompetencji związanych z prowadzeniem postępowań dotyczących wypadków w trakcie wykonywania prac zarobkowych. Udział w warsztatach wzięli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz wszystkich jednostek powiatowych z województwa świętokrzyskiego, którzy na co dzień zajmują się tematyką dochodzeniowo – śledczą. Prelegenci z Państwowej Inspekcji Pracy poruszyli wszystkie aspekty związane z wypadkami i wskazali, w jakich przypadkach prowadzący czynności ściśle współpracują z inspektorami. W trakcie dyskusji także policjanci przekazali swoje spostrzeżenia, dotyczące głównie procedur wynikających z przepisów wykonawczych.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach