Dwaj zatrzymani i sprawy znikających kosmetyków - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Dwaj zatrzymani i sprawy znikających kosmetyków

Data publikacji 08.11.2019

Kieleccy policjanci przeprowadzili wczoraj dwie realizacje w sprawie kradzieży w drogeriach na terenie miasta. W efekcie zatrzymani zostali mężczyźni w wieku 18 i 25 lat, którzy okradli jeden z punktów z kosmetykami. Młodszy mężczyzna ukradł towary warte 2440 złotych, starszy jednorazowo zabrał kosmetyki na kwotę 672 złote. Obydwóm grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Kielcach prowadzili sprawę kradzieży w jednej z drogerii na osiedlu Barwinek. Śledczy wpadli na trop młodego mężczyzny, który pomiędzy 4 a 9 października odwiedzał opisywany sklep i notorycznie okradał z kosmetyków. Łączny rachunek skradzionych towarów przez sprawcę opiewa na kwotę 2440 złotych. W identyfikacji danych rabusia pomogli kryminalnym z komisariatu również funkcjonariusze zwalczający przestępczość nieletnich. Wspólna praca doprowadziła policjantów do jednego z mieszkań na osiedlu Jagiellońskie. Tam został zatrzymany wielokrotnie wcześniej notowany 18- latek.

Kradzieżą w tej samej drogerii, ale późniejszym okresie zajmowali się z kolei policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W trakcie analizy materiałów funkcjonariusze z tej komórki ustalili, że 10 października drogerię odwiedził doskonale im znany 25- latek, który ukradł towary warte 672 złote. Niemający stałego miejsca pobytu mężczyzna został zatrzymany w środę w centrum miasta.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i czekają na proces. Grozi im do 5 lat za kratkami.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach